A terv a Buildner – Architect’s Chair #3 nemzetközi pályázatra készült. Megkötés nem volt, egy széket kellett tervezni, az “építész székét”.
Részlet a pályázati koncepció leírásból:
A tervezést az erdő és az ember között az idők kezdete óta fennálló esszenciális kapcsolata ihlette. Az erdőknek szépségük mellett spirituális jelentőségük is van, amely segít az embereknek megtalálni a természet szülte belső békét és harmóniát. A szék a természet, a humánum és az épített környezet kialakítása közötti kapcsolatokat artikulálja. A tervezési módszer a biofilikus tervezés elvein alapul, a természetben található tárgyak, anyagok, színek, formák, szekvenciák és minták természetes analógiáinak felhasználásával, amelyek a bútorban műalkotásként, díszítésként jelennek meg. A bútor egyes elemei az erdő elemeit idézik: a szék karcsú, sűrű lábai, mint a fatörzsek véletlenszerű sorozata, a puha bőrülés, mint az őszi levelek, a karfák lebegő rétegei, mint a napfényt átszűrő falevelek, a hengeres háttámla, mint a madárfészkek vagy az állatok menedéket nyújtó odúi.
A szék kialakítása a fénnyel játszik: a fény és az árnyék változó intenzitását használja ki, amely idővel változik, hogy a természetben előforduló árnyékhatási körülményeket hozzon létre. A természetet utánzó terek létrehozásában a fenntartható és környezetbarát anyagok kulcsszerepet játszanak. A szék struktúrája innovatív, 100%-ban újrahasznosított műanyagból készült, a kárpit pedig fenntartható vegán bambuszbőrből készült. A szék statikus szerkezeti modellje: négy megerősített láb az ülés alatt a sarkokban viseli a terhet, és biztosítja a stabilitást. Az összes többi karcsú láb felfüggesztett és 1 mm-rel rövidebb. A karfaelem a merev ülőlaphoz van rögzítve. A kartámasz lebegő rétegeit rejtett távtartók választják el.
Építész: | Tóth Csaba |
Render: | Robitschko Davor - Skandivisual |